Firma Profili

1989 yılında Türkiye’de üretilen özel çeliklerin yurt dışına pazarlanması ve satışı amacı ile kurulan Bimeks Dış Ticaret Ltd. Şti., 2000 yılında Rodacciai Spa- İtalya firmasının ortaklığa katılımı ile Bimeks Çelik AŞ adını almıştır. Bu ortaklık sonrası Rodacciai gurubu içinde yer alan üretici firmaların özel çelik ürünlerinin satışı hem Türkiye pazarında hem de belirlenen yurt dışı pazarlarda yapılmaya başlanmıştır. Böylece firma kurucularının özel çelikler alanındaki teknik bilgi ve becerileri temelinde sadece ihracat yapma amacıyla yola çıkan Bimeks Çelik AŞ’nin faaliyetleri farklı ürünlere ve farklı pazarlara yayılmıştır. Süreç içinde açılan Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir depoları ile başta beyaz eşya ve otomotiv sektörü olmak üzere hidrolik, savunma, makine-imalat, petro-kimya, elektrik-elektronik, inşaat, ısıtma-soğutma gibi sektörlere en iyi hizmetin verilebilmesi sağlanmıştır.

Vizyonumuz

Bimeks Çelik AŞ, gelen taleplerde ve yürütülen projelerde teknik ve ticari ihtiyaçların en iyi biçimde belirlenmesini ve bu ihtiyaçlara zamanında cevap verilmesini temel prensip olarak almıştır. Bu prensibe yönelik olarak personelinin büyük bir kısmını konularında uzman mühendislerden oluşturmuştur. Bu sayede gelen tüm talepler ve projeler talep miktarına bakılmaksızın teknik açıdan detaylı bir biçimde irdelenir ve ihtiyaçlar tam olarak tespit edilerek ticari işleme dönüştürülür. Bu perspektiften bakıldığında firma gerek yurt içinde gerekse yurt dışında müşterilerine teknik danışmanlık hizmeti vermekte, müşterileri ile proje ortağı olarak hareket etmektedir. Bugüne dek birçok firma ile hazırlık aşaması yıllar süren projeler yürütülmüş ve başarı ile sonuçlandırılmıştır. Bu durum doğal olarak gerek Bimeks Çelik AŞ personelinin gerekse müşterilerinin sürekli gelişim içinde olan teknolojiyi iyi takip etme ve öğrenme ihtiyacını ortaya çıkartmaktadır. Bimeks Çelik AŞ bu anlamda piyasada öncülük yapmakta, hem personelinin hem de müşterilerinin güncel bilgiler ile donanımını sağlamaktadır. Tüm çalışmalarda alınan temel değerler ki ekibin bileşenlerini oluşturmaktadır, aşağıda belirtilmiştir.

 • Başarıya Odaklılık
 • Bilgi Paylaşımı
 • Değişime Açıklık
 • Eşitlik İlkesine İnanç
 • Kolay Ulaşılabilirlik
 • İnsana ve Çevreye Duyarlılık
 • Bilgiyi Önemseme
 • Özveri
 • Pozitiflik
 • Bilgiyi Önemseme

Tarihçe

1989Kasım

Şirket Kuruluşu

1990Ağustos

AB'ye İlk İhracat

1992Mart

İstanbul'da İlk Deponun Açılması

1992Temmuz

Makine Satış Faaliyetinin Başlaması

1993Ağustos

Uzak Doğu'ya İlk İhracat

1997Aralık

Bursa Deposunun Açılması

1999Ağustos

İstanbul Deposunun İAYOSB'a Taşınması

1999Kasım

10. Yıl

2000Temmuz

Rodacciai Spa İle Ortaklık

2003Şubat

Avustralya'ya İlk İhracat

2003Ekim

Bursa Deposunun NOSAB'a Taşınması

2004Ekim

İzmir Deposunun Açılması

2005Ocak

ISO 9001:2000 Belgesinin Alınması

2005Ekim

İstanbul Deposunun İTOSB'a Taşınması

2007Mart

Ankara Deposunun Açılması

2008Mayıs

Üretimin Başlaması

2009Kasım

20. Yıl

2018Şubat

ISO 9001:2015 Belgesinin Alınması

İş Ortaklarımız

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com